O Allied Telesis

 

Firma Allied Telesis, założona w 1987 roku w Japonii, posiadająca oddziały na całym świecie, jest wiodącym dostawcą infrastruktury sieciowej oraz elastycznych, współdziałających rozwiązań sieciowych.

Firma zapewnia niezawodne rozwiązania sieciowe związane z obsługą wideo, głosu oraz danych dla klientów z wielu rynków, włączając rządowy, służby zdrowia, obrony, edukacji, sprzedaży detalicznej, hotelarstwo i turystykę oraz dostawców usług internetowych. Firma Allied Telesis jest zaangażowana we wprowadzanie innowacji w sposobie dostarczania i zarządzania usługami i aplikacjami, które pozwalają na zwiększenie jakości usług oraz obniżenie kosztów operacyjnych.

W Polsce firma może pochwalić się instalacjami rzędu 44 tysięcy portów w urządzeniach iMAP i jednej z pierwszych ogólnokrajowych instalacji IP TV (z funkcją VoD). Ze względu na wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwo z rozwiązań Allied Telesis chętnie korzystają służby mundurowe.
Urządzenia z powodzeniem spełniają swoje zadania w biznesie, administracji czy służbie zdrowia.

Z kanałów dysrtybucyjnych Allied Telesis korzystała firma Extricom. W grudniu 2014 spółka ostała przejęta przez Allied Telesis.
Od stycznia 2015 funkcjonuje pod nazwą Allied Telesis Wireless.