Koszyk

Twój koszyk jest pusty

Szukaj w sklepie

Cena

Price

Zamiennik modułu / wkładki SFP Juniper EX-SFP-1GE-LX

Serene Nexus 3420
Juniper - 1000BASE-LX SFP 1310nm 10km
Serene Nexus 3420DSerene Nexus 3420D
Serene Nexus 3420DSerene Nexus 3420D
Nie znaleziono zdjęcia
Zamienniki wkładki SFPOpakowanie 3, 5 lub 10 wkładek
Opakowanie pojedyńczeOpakowanie pojedyńcze

Cena: 229,06 PLN
Cena netto: 186,23 PLN
W magazynie: 26 szt.
Szczegóły produktu

Moduł SFP Serene Nexus 3420 pozwala na zestawienie wysoko wydajnego połączenia Gigabit Ethernet za pomocą jednomodowego światłowodu. Maksymalna długość okablowania dla prawidłowego połączenia wynosi 20km. Moduł współpracuje także ze światłowodowym okablowaniem wielomodowym ; maksymalny zasięg transmisji wynosi wówczas 550m.

Moduły SFP Serene Nexus są w pełni kompatybilny ze specyfikacją SFF MSA 8074i. Identyfikacja parametrów modułu następuje za pośrednictwem magistrali I2C umożliwiającej odczyt zawartości wbudowanej pamięci EEPROM. Technologia Hot-Plug umożliwia instalowanie modułu w urządzeniu sieciowym bez potrzeby odłączania zasilania – brak przestojów w pracy sieci.

Moduł SFP dostępny jest także w wersji z rozszerzonym zakresem temperatury pracy (przemysłowy) - moduł SFP Serene Nexus 3420I.

W wersji kompatybilnej dla urządzeń Cisco moduł SFP Serene Nexus 3420D (z funkconalnością DOM) uzyskał akredytację MSWiA a poza MSWiA jest także używany w Wojsku Polskim. 

Cechy kluczowe modułu SFP:
    • Złącze LC Duplex
    • Transmisja na odległość do 20km - światłowód jednomodowy
    • Transmisja na odległość do 550m - światłowód jednomodowy
    • Nadajnik FP 
    • Odbiornik PIN
    • Połączenie z przepustowością do 1.25Gb/s
    • Moduł diagnostyki cyfrowej: temperatura, napięcie zasilania, moc nadajnika, moc odbierana, prąd lasera
    • „Wyjmowany na gorąco” (Hot-Pluggable)
    • Niski poziom wydzielanego ciepła
    • Temperatura pracy: -10°C do +70°C
    • Zgodny ze specyfikacją SFF-8074i oraz SFF-8472, revision 9.5
    • Zgodny ze standardem IEEE 802.3z Gigabit Ethernet
    • Zgodny ze specyfikacją FC-PI-2 Rev.8.0 Fiber Channel
    • Zgodny ze standardem FCC 47 CFR Part 15, Class B
    • Metalowa obudowa ogranicza poziom interferencji elektromagnetycznej
    • Produkt nie zawierający żadnych substancji niebezpiecznych – zgodny z RoHS
    • Dostępne wersje z rozszerzonym zakresem temperatury pracy (Serene Nexus 3420I)
Dostępne wersje z budowanym układem diagnostyki cyfrowej- moduł SFP 3420D (DDM, DOM, DDMI), który pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów pracy, takich jak napięcie zasilania, temperatura, moc sygnału emitowanego przez nadajnik i moc sygnału docierającego do odbiornika modułu SFP. 

Dane Techniczne

  • Standardy: IEEE 802.3z, IEEE802.3ab, FC-PI-2 Rev.8.0
  • Prędkość transmisji Ethernet:        1.25Gbps
  • Prędkość transmisji FibreChannel: 1.06Gbps
  • Długość fali 1310nm
  • Szacunkowy zasięg transmisji do 20km
  • Typ złącza LC Duplex
  • Moc nadajnika -9 ~ -3 dBm
  • Czułość odbiornika -24dBm
  • Napięcie zasilania 3.3V
  • Maksymalne napięcie/prąd zasilania 3.465V/ 375mA
  • Warunki pracy - temperatura * -0~70 st. Celsjusza
  • Warunki pracy - wilgotność 5~90%
  • Wymiary 56.65mm × 13.4mm × 8.5mm

 

 Parametry optyczne modułu SFP (TOP = 0 do 70°C, VCC = 3.135 do 3.465 V)

Parametry Symbol Min. Typ. Max. Jednostka
Centralna długość fali λc 1270 1310 1360 nm
Szerokość spektralna (RMS) σRMS     3 nm
Średnia moc optyczna Pout -9   -3 dBm
Stosunek wygaszania ER 9     dB
Czas narastania/opadania sygnału opt. tr / tf     260 ps
Szum względnego natężenia RIN     -120 dB/Hz
Jakość diagramu oka (eye mask) Zgodny z IEEE802.3 z (bezpieczeństwo: laser class 1)